גיל דרור

גיל דרור
GilDror.jpg

עורך - דין ד"ר גיל דרור

 

Professional experience - ניסיון

הצטרף למשרד בשנת 2003 וכיום שותף במשרד.

עו"ד ד"ר דרור מייעץ מזה שנים רבות בתחומים של דיני זיהום אוויר, שינויי אקלים, דיווחים סביבתיים (PRTR), מפגעי ריח, שינויי אקלים, סחר בגזי חממה (CDM), שפכים,  חומרים מסוכנים, שינוע חומרים מסוכנים, זיהום ים, התפלה, טיפול וסילוק של בוצות, פסולת מסוכנת, פסולת אריזות, פסולת אלקטרונית, מחזור, אריזות, קרינה, רעש, רישוי עסקים, רישוי אינטגרטיבי, דיווחים סביבתיים לבורסה ומערכות לניהול איכות סביבה (ISO, EMAS).

כבעל ניסיון מעשי בפיקוח בטיפול במפגעים סביבתיים ובחינוך סביבתי: במסגרת עבודתו כמפקח חומרים מסוכנים באיגוד ערים לאיכות הסביבה גליל מערבי;  במסגרת עבודתו כמהנדס איכות סביבה ברשות נחל הקישון ; ובמסגרת עבודתו החינוכית בהוראת לימודי איכות הסביבה בבי"ס הריאלי מרכז בחיפה משלב בין הפרקטיקה המעשית לפרקטיקה משפטית.

בעל ניסיון רב בייעוץ מדעי משפטי במשפט סביבתי בינלאומי בפרט בחקיקות הנוגעות לדיני כימיקלים (RoHS, WEEE, REACH, CLP). מייעץ גם לתעשיות ולעסקים גם בתחום של כתיבת קוד אתי סביבתי ובשאלות של אתיקה סביבתית.  

נוסף על תחום הסביבה, ד"ר דרור עוסק מזה שנים בתחום הבטיחות. הוא בעל תעודה מטעם משרד הכלכלה של ממונה על הבטיחות בעבודה, וחי ומכיר את תחום הבטיחות. במסגרת הפרקטיקה במשרד, ד"ר דרור משלב ביחד היבטים של סביבה ובטיחות כחלק מתפיסה כוללת (EHS). 

כחלק מהעיסוק, עוסק בשוטף בניהול משפטי של סיכוני סביבה ובטיחות - במסגרת תכניות אכיפה פנימיות (Gap analysis), ביצוע אנליזות של סיכונים משפטיים, ובדיקות נאותות (Due Diligence) הן בתחום הסביבה והן בתחום הבטיחות. בעל פרקטיקה ייחודית של מתן ייעוץ מדעי משפטי בשאלות מעשיות הנוגעות למשפט הסביבתי. 

בנוסף, מייצג בערכאות מנהליות (היתרי הזרמה, היתרי הטלה לים, רישיונות עסק, היתרי רעלים, צווי הרשאה), בשימועים, בהליכים מנהליים כגון צווי מנהליים להפסקת עבודה או עיצומים כספיים, ובהליכים אזרחים, פליליים ומנהליים בתחומי הסביבה והבטיחות. 

Education – השכלה

בוגר (LLB הפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה;  

בוגר (B.Sc Agr) הפקולטה לחקלאות ברחובות של האוניברסיטה העברית בירושלים;

 מוסמך (M.Sc) במדעי הסביבה במחלקה למדעי הסביבה וחקר האנרגיה במכון וייצמן למדע.  

תואר שלישי ((Ph.Dׂ במסגרת בי"ס פורטר ללימודי סביבה באוניברסיטת תל אביב. עבודת הדוקטורט עוסקת בהיבטים אתיים של צדק חלוקתי גלובלי הנובעים מהבעיה הסביבתית המשמעותית ביותר הקיימת היום – שינויי האקלים. 

Publications - פרסומים נבחרים

פרסם מאמרים רבים בתחומי הסביבה והבטיחות. בין השאר, נבחר על ידי לשכת עורכי הדין האמריקאית לכתוב בספר International Environmental Law – The Practitioner's Guide to the Laws of the Planet (2014) את הפרק המתאר את המשפט הסביבתי בישראל.

פרסם מאמרים העוסקים בהיבטים המשפטיים של תקנות ארגון הפיקוח על העבודה (תוכנית לניהול בטיחות), התשס"ג – 2013.