משפט סביבתי

משפט סביבתי

משרד עורכי-דין לוינסון - דרור נותן מזה למעלה מ - 30 שנים יעוץ, ליווי ויצוג משפטי בתחום דיני איכות הסביבה והמשפט הסביבתי בארץ ובעולם. אנו מייעצים זה שנים רבות, בתחומים של זיהום אוויר, זיהום מים, שינוי אקלים, דיווחים סביבתיים (PRTR), מפגעי ריח, שפכים, חומרים מסוכנים, שינוע חומרים מסוכנים, זיהום ים, התפלה, טיפול וסילוק של בוצות, פסולת מסוכנת, פסולת אריזות, פסולת אלקטרונית, מיחזור, אריזות, מפגעי קרינה, מטרדי רעש, רישוי עסקים, רישוי אינטגרטיבי, דיווחים סביבתיים לבורסה ומערכות לניהול איכות סביבה (ISO, EMAS), קיימות ופיתוח בר - קיימא, מטרדים ומפגעים סביבתיים ועוד. 

עורכי הדין שלנו פועלים בכל המסגרות האפשריות של היעוץ המשפטי בתחום הרגולציה (אסדרה) הסביבתית. בדרך המלך, אנו נותנים יעוץ משפטי סביבתי מניעתי הכולל ניתוח הפעילות אל מול הוראות הדין והתקנים הרלוונטיים, וליווי של ביצוע תכנית אכיפה פנימית ופעולה להשלמת הפערים ולהקטנת החשיפה המשפטית. עורכי הדין שלנו מנוסים בהופעות בפני מנהלים בכירים ודירקטוריונים בנושאים הקשורים לאחריות מנהלים ובהדרכות בנושאים שונים ומגוונים בתחומי משפט הסביבה. 

בכל מקרה בו יש צורך להתמודד עם דרישות, היתרים ורישיונות – אנו מסייעים ללקוחותינו להתמודד עם הדרישות, בין בחזית בליווי פגישות, ובין מאחורי הקלעים בניסוח מכתבים ובהתוויית קו פעולה אסטרטגי נכון. 

אם קרתה תקלה, אנו מלווים את לקוחותינו בכל הפעולות הנדרשות כמו הכנה לחקירה, ביצוע תחקירי אירוע, ניסוח תכתובות עם הרשויות, הכנות לשימועים וליווי לשימועים. במידה ומוגש כתב אישום פלילי, או תובענה ייצוגית אנו מייצגים את לקוחותינו בליטיגציה סביבתית בכל הערכאות המשפטיות ובמידת הצורך בהליכים בבית המשפט העליון. 

במידה והתקבלה כנגד לקוחותינו החלטה של הרשויות הסביבתיות (המשרד להגנת הסביבה, איגוד ערים לאיכות סביבה, יחידה סביבתית, וועדות תכנון וכו'), שאינה צודקת, לא סבירה, או לא מידתית, כדוגמת שלילה של רישיון או היתר, מתן היתר בלתי חוקי, הוספת תנאים בלתי מידתיים ברישיונות או בהיתרים, או הטלת עיצום כספי מנהלי, אנו מייצגים את לקוחותינו בהליכים משפטיים, לרבות בכתבי אישום על עבירות סביבתיות, בעתירות מנהליות בבית משפט לעניינים מנהליים ובבג"צ. 

משרד עו"ד לוינסון - דרור אינו רק משרד בוטיק מקצועי המדורג מזה שנים רבות כמשרד סביבתי מוביל בישראל, אלא גם משרד אישי עם אווירה משפחתית – אצלנו כל לקוח הוא הדובדבן שבקצפת וכל אחת או אחד מקבלים יחס אישי וטיפול מקצועי ומסור.