דיני בטיחות

דיני בטיחות

משרד עורכי-דין לוינסון - דרור נותן יעוץ, ליווי ויצוג משפטי בתחום דיני הבטיחות. במסגרת הזאת, אנו מיעצים למפעלי תעשיה, לחברות בנייה, לקבלנים, לעסקים ולמוסדות מהגדולים במשק בתחומי בטיחות רבים – ביניהם בטיחות בעבודות בניה, מכונות ואביזרי הרמה, דודי קיטור, מתקני לחץ, עבודה בגובה, פיגומים, עבודה בחללים מוקפים, גיליונות בטיחות, עבודה עם חומרים כימיים, עם חומרי נפץ, עם דלקים, עבודה במעבדות, עבודה עם חומרי הדברה, גיהות תעסוקתית ובריאות עובדים, עגורנים, מלגזות, ציוד מגן אישי, הדרכת עובדים ונאמני בטיחות, תכנית ניהול סיכונים, תאונות עבודה באתרי בניה. 

לאור התגברות תאונות העבודה בבנייה בתקופה האחרונה והשטף הבלתי פוסק של הרוגים, משרדנו עוסק בייצוג שוטף של כל הגורמים בענף הבנייה – מנהלי חברות, יזמים ומנהלי עבודה – בכל הליכי ההליך הפלילי החל מהשלבים הראשונים של החקירה, המשך בשימוע ועד לניהול הליכים פליליים של גרימת חבלה או גרם מוות ברשלנות ובהסדרי טיעון. להרחבה ראו – בתחומי הפעילות "תאונות באתרי בנייה".

בנוסף אנו מייצגים בנושאים של עיצומים כספיים המוטלים מכוח חקיקת בטיחות בעבודה, ומייעצים בנושא חקירות פנימיות של תאונות עבודה.

בימים כתיקונם, משרד עו"ד לוינסון - דרור נותן יעוץ משפטי מניעתי הכולל ניתוח הפעילות של המפעלים והעסקים אל מול הוראות הדין והתקנים הרלוונטיים בתחום הבטיחות בעבודה, וליווי של ביצוע תכנית לניהול הבטיחות והפעולות הנדרשות להשלמת הפערים ולהקטנת החשיפה המשפטית של התאגיד ונושאי המשרה בו. 

אחד מהסיכונים המשמעותיים בחברה יצרנית הוא ההתקשרות עם קבלנים וספקים חיצוניים שנכנסים לחצרי המפעל אך אינם חלק מההוויה והאקלים המפעלי. במקרים האלה, אנו מלווים את ההתקשרות עם קבלנים וספקים חיצונים החל משלב המכרז, ההתקשרות ועד ביצוע העבודה בפועל. במידה וקרתה תאונה, משרד עו"ד לוינסון – דרור מלווה את לקוחותיו בכל הפעולות הנדרשות כמו הכנה לחקירה, ניסוח תכתובות עם הרשויות, הכנות לשימועים וליווי לשימועים. במידה ומוגש כתב אישום פלילי על עבירות בטיחות, אנו מייצגים את לקוחותינו בליטיגציה בכל הערכאות המשפטיות ובמידת הצורך בערעורים בבית המשפט העליון. 

עורכי הדין שלנו מעבירים הדרכות בנושאי בטיחות בעבודה בפני מנהלים ודירקטוריונים בנושאים הקשורים לאחריות מנהלים, ובמשך למעלה מעשור מבצעים הדרכות בנושאים שונים ומגוונים בתחום הבטיחות – ביניהם שינוע חומרים מסוכנים, השתלמויות אחראי רעלים, הרצאות בקורסי ממוני בטיחות -  במוסד לבטיחות ולגהות, בצה"ל ובתעשיות ביטחוניות.